Consorţiul Universitaria s-a reunit joi, 22 iulie

Consorţiul Universitaria s-a reunit, joi, 22 iulie, la Bucureşti pentru a dezbate problemele stringente cu care se confruntă învăţământul superior românesc.

La reuniunea de la Bucureşti au participat rectori şi prorectori ai Universităţilor membre: Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi, Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca, Universitatea din Bucureşti, Universitatea de Vest din Timişoara şi Academia de Studii Economice din Bucureşti. La reuniunea Consorţiului a participat şi doamna Ecaterina Andronescu, preşedintele Consiliului Naţional al Rectorilor.

Citi intregul articol aici.