Asigurare a calităţii în învăţământul superior

Universităţile din Consorţiul Universitaria, membre ale unei comunităţi universitare de asigurare a calităţii în învăţământul superior.

Proiectul „Comunitate universitară pentru managementul calităţii în învăţământul superior” propune crearea unei comunităţi universitare implicate în evoluţia şi restructurarea învăţământului superior prin adoptarea metodelor de lucru, instrumentelor şi sistemelor managementului calităţii totale (TQM), adecvate cerinţelor în schimbare ale stakeholderilor. Proiectul este iniţiat de Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în parteneriat cu celelalte universităţi membre ale Consorţiului Universitaria: Universitatea din Bucureşti, Academia de Studii Economice din Bucureşti, Universitatea de Vest din Timişoara, şi Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca.

Citi intreg articolul aici.